راهنمای انتخاب نام

جذاب باشد.

گویا باشد.

کوتاه باشد.

ماندگار و قابل حفظ باشد.

حدالامکان از (خط تیره) در آن استفاده نشود.

از نام های خاص استفاده کنید.

نام دامنه موردنظر شما نباید محتوی Trademark و برند ثبت شده شرکت دیگری باشد.

ثبت تمامی پسوندها برای عموم آزاد نیست و برخی شرایط و قوانین خاصی دارند.

برخی از پسوندها شرایط خاصی برای نام‌های دامنه دارند.

هزینه ثبت و تمدید تمامی پسوندها یکسان نیست.

دامنه چیست ؟

دامنه يا دامين، آدرس وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین الملی رایج براي ثبت دامنه، عبارتند از : org, net, com که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. همچنين يك پسوند ديگر كه بسيار مورد استفاده است پسوند ملي هر كشور است. مثلا سايت هائي كه متعلق به كشور ايران هستند با پسوند ir و سايتهاي متعلق به كشور روسيه با پسوند ru و … ثبت خواهند شد. در ثبت دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با توجه به اينكه چه كسي زودتر براي ثبت آن نام اقدام كرده باشد، ثبت می شوند.
اين نامها براي مدت يك سال در اختيار شما هستند و شما مي توانيد هر ساله آن را تمديد نمائيد يا از همان ابتدا آدرس را به مدت چند سال رزرو نمائيد.

لطفا در هنگام ثبت دامنه به موارد زیر توجه فرمایید :

قیمت های زیر، قیمت های قطعی اعلام شده در همان لحظه هستند و ممکن هست در طول روز یا هفته با توجه به نوسانات بازار عرض تغییر پیدا کنند بر همین اساس قیمت تمدید یا انتقال دامنه ها نیز تغییر پیدا کرده و بر اساس نرخ جدید خواهند بود .

ثبت دامنه های ملی از 24 ساعت تا 48 ساعت به طول خواهد انجامید اما اکثر دامنه های بین المللی همان لحظه ثبت خواهند شد و بعد از حداکثر یکسالعد بعد از پرداهت هزینه، در دسترس خواهد بود .
بعضی از دامنه ها مانند ,NL مربوط به دامنه های ملی کشور ها مانند Ir برای ایران می باشند که تابع قوانین و سیاست های همان کشور می باشد .
حداقل طول هر دامین باید 3 حرف باشد.
در صورتي که کنترل پنل دامين در اختيار شما باشد دیدار سرور هيچ گونه مسئوليتي را در قبال مشکلات احتمالي نمي پذيرد.

برای مشاهده ی لیست سرویس هاست لینوکس کلیک کنید.

بررسی و انتخاب دامنه

دامنه های ملی (ایران) :

دامنه .ir .co.ir .ac.ir .gov.ir .sch.ir .net.ir .org.ir .id.ir .ایران
سالانه 4500 5500 5500 5500 5500 5500 5500 5500 5500

دامنه های بین المللی :

دامنه .me .us .in .biz .info .org .net .com
هزینه 380,000 250,000 177,000 ​172,000 54,000 161,000 129,000 ​124,000

هزینه ثبت دامنه ها به تومان و مدت اعتبار یکسال می باشند .

ثبت دامنه های  co.ir تنها براي شرکتهاي ثبت شده، همراه با ارائه روزنامه رسمي ثبت شرکت امکان پذير است.
ثبت دامنه هاي ac.ir , sch.ir تنها براي آموزشگاها، دانشگاها و موسسات آموزشي همراه با ارائه درخواست کتبي با مهر و امضاي معتبر آن موسسه ميسر خواهد بود. ضمنا ac.ir تنها براي موسسات آموزشي داراي مجوز از آموزش عالي ثبت ميشود.
خرید دامنه هاي gov.ir , org.ir تنها براي سازمانها و ارگانهاي دولتي، همراه با ارائه درخواست کتبي با مهر و امضاي معتبر آن سازمان ميسر خواهد بود.
ثبت دامنه هاي net.ir تنها براي شرکتهاي ICP / ISP خدمات دهنده اينترنت داراي مجوز رسمي قابل ثبت است.
پس از ارسال سفارش، درخواست کتبي خرید دامین هاي ac.ir, sch.ir, gov.ir را به ايميل Info@nic.ir ارسال فرماييد.

قبل ازانتخاب دامنه، حتما با دوستان خود مشورت کنید

 

یک نام دامنه خوب میتواند نقش بسیار موثری در موفقیت شما داشته باشد و کاربران را به سمت شما سوق دهد. ثبت دامنه در دیدار سرور بسیار آسان است و با طی چند مرحله بسیار ساده قابل انجام است، هیچ محدودیتی برای ثبت دامنه ندارید و تحت قوانین پسوندهای مختلف میتوانید دامنه های مورد نیاز خود را ثبت کنید. ما برای حمایت از کسب و کارهای سالم و همچنین کمک به محتوای سالم اینترنت یک قانون ساده در دیدار سرور داریم، ما به دلال دامنه سرویس نمیدهیم و معتقدیم اینترنت جای کسب و کارهای سالم است و ایجاد مانع برای دیگران و کسب سود از این راه مشکل اخلاقی و شرعی دارد. دیدار سرور شما را در مسیر انتخاب یک دامنه خوب همراهی میکند در صورتی که به یک راهنما برای انتخاب دامنه خود نیاز دارید از راهنمای لینک شده استفاده بفرمایید.

 

 

 

آیا در باره خدمات ما سوال دارید؟

طراحان گرافیک برای نشان دهند که صفحهٔ طراحی یا صفحه‌بندی شده است.