ما به شما کمک میکنیم تا بهترین نام دامنه رو برای خودتون انتخاب کنید 🙂

اگر میخاهید در بازار پر تلاطم ایران توان رقابت داشته باشید باید از همان ابتدا، قدم اول را محکم بردارید. اولین قدم در شروع هر کاری نام خوب آن می باشد.ما در این صفحه به شما کمک خواهیم کرد چگونه بهترین نام دامنه مناسب برای کسب و کار خود انتخاب نمائید .

 

سعی کنید برای برند خود ساده ترین نام با راحت ترین تلفظ را انتخاب کنید. نام های پیشنهادی را به کمک دوستانتان بررسی کنید . یک نام تجاری به همان آسانی که نوشته می شود باید خوانده شود .

برای برندسازی با اسم مناسب، همانطور که به تلفظ ساده و به ذهن سپرده شدن آن فکر می‌کنید، از ارزش یک نام کاملا متمایز هم غافل نشوید. نام ابداعی شما اگر یک معنا و مفهوم ویژه‌ای داشته باشد، باعث می‌شود کسب و کار شما به یاد ماندنی‌تر شود.

 

برای برندسازی باید متفاوت باشید. از اسم یک برند مشهور به هیچ وجه استفاده نکنید. تلاش نکنید با کمی اصلاحات و تغییرات بر روی برندهای معروف، برند جدیدتان را خلق کنید. چرا که نه تنها موجب بروز مسائل حقوقی می‌گردد، بلکه هر گونه تبلیغات و هزینه‌های مرتبط، نتیجه معکوس به همراه خواهد داشت.

 

به این بیندیشید که ممکن است در آینده برند شما توسعه یافته و قصد صادر نمودن کالا و خدمات خود را به کشورهای دیگر داشته باشید. این نکته را به یاد داشته باشید که تلفظ برخی حروف و کلمات در زبان‌های دیگر امکان پذیر نبوده و یا با مشکل همراه است. به عنوان مثال حروف ق و خ در زبان انگلیسی و حروف گ، چ، پ و ژ در زبان عربی. موفقیت دشوار هست اما در دسترس 🙂

یک شعار خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

به نقل از HowStuffWorks، یک شعار تبلیغاتی خوب باید بیشتر یا همه‌ی ویژگی‌های زیر را داشته باشد:
مزایای کلیدی محصول و شرکت را در بر بگیرد
مزایای کلیدی محصول و شرکت را در بر بگیرد
شعار تبلیغاتی شما به جای اینکه روی ویژگی‌ها و خود محصول تمرکز کند، باید بر مزایا و فواید آن تمرکز داشته باشد. یک شعار تبلیغاتی خوب، مزایای محصولات و خدمات یک شرکت را به طور واضح به مشتریان معرفی می‌کند.

احساس مثبتی درباره‌ی برند منتقل کند
احساس مثبتی درباره‌ی برند منتقل کند
بهترین شعارها، شعارهایی هستند که در آنها از کلمات مثبت و خوش‌بینانه استفاده شده است. هرقدر یک شعار، کلمات مثبت و زیبا داشته باشد، بیشتر بر مشتری و مخاطب تأثیر می‌گذارد. در مقابل، کلماتی که بار منفی دارند، در تبلیغ یک برند تأثیر معکوس دارند.

به یادماندنی باشد
به یادماندنی باشد
آیا شعاری که انتخاب کرده‌اید به سرعت قابل تشخیص است؟ آیا مشتریان در عرض چند ثانیه منظور آن را به درستی دریافت می‌کنند؟ یک شعار چندکلمه‌ای مختصر و گیرا در تبلیغات، ویدئوها، پوسترها و سایر بخش‌های مرتبط با شرکت و تبلیغات، نقش مؤثری ایفا می‌کند.

برند را متمایز کند
برند را متمایز کند
در شعار تبلیغاتی خود باید به وجه تمایزهای محصولات‌تان نسبت به سایر موارد اشاره کنید. کدام ویژگی محصول و خدمات شما را از سایر رقبا متمایز می‌کند؟

برخی از کارآفرینان تمایل دارند که کسب و کار خود را به نام خودشان ثبت کنند. اگر قرار شود روزی شرکت به فروش برسد، نام شرکتی که به نام موسس آن است برای خریدارن احتمالی آن کمتر جذاب می باشد.

از برندسازی با نام شخصی پرهیز کنید

سوالی دارید؟ می توانید سوال های زیر را بررسی کنید

اندازه نام دامنه باید چقدر باشد ؟

نام دامنه باید کوتاه و کمتر از 12 حرف باشد، نمونه ای از دامنه های کوتاه و روان yahoo.com ، alexa.com و microsoft.com هستند.

آیا دامنه com همچنان بهترین انتخاب هست ؟

با وجود اینکه تعداد زیادی پسوند وجود دارد، چرا این قدر .COM اهمیت دارد ؟ پاسخ این سئوال این است که .COM شناخته شده ترین و قابل دسترس ترین پسوند می باشد و مردم با آن ارتباط بیشتری برقرار می کنند.
اگر شما قصد دارید یک دامنه با قابلیت بالای برند شدن داشته باشید ، .com می تواند به خوبی این نیاز را برطرف نماید. شاید در نهایت اگر شما خیلی خوش شانس باشید بتوانید در اولین تلاش آن را بدست آورید. اگر دردسترس نبود، پیشنهاد ما پسوندهای .net ، .co و یا یک پسوند شناخته شده مثل .ca در کانادا یا .ir در ایران هست.

چند مورد از نکات منفی انتخاب نام برند ؟

  1. استفاده از حرف لاتین: شما باید از نام هایی استفاده کنید که حتما فارسی بوده یا به عبارت دیگر ریشه فارسی داشته باشند. البته اگر بخواهید برای برندتان اسم لاتین انتخاب کنید باید هم مجوز فعالیت مرتبط به آن را داشته و هم کارت بازرگانی تهیه کرده باشید.
  2. استفاده از نام های مشهور: طبق قوانین بین المللی نمی توان از نام هایی استفاده کرد که به نوعی شهرت پیدا کرده اند. استفاده از این اسامی برای برند غیر قانونی به شمار رفته و قابلیت ثبت ندارند.
  3. تشابه اسمی: برندی که می خواهید انتخاب کنید نباید بیش از ۵۰% نسبت به برند های دیگر تشابه اسمی داشته باشد. به همین دلیل طبقه هایی مثل طبقات مصرفی و در زیر مجموعه آن مواد غذایی، آشامیدنی، لوازم خانگی و ایمنی، آرایشی و بهداشتی به دلیل وجود شباهت بسیار سخت و مشکل است.
  4. استفاده از نام مناطق جغرافیایی: در انتخاب نام برند باید دقت کنید، کنار هم قرار دادن نام مناطق جغرافیایی و نام تجاری باعث می شود که به نام ایراد گرفته شود و نام تایید نشود.
  5. استفاده از کلمات نامناسب: همانطور که مشخص است برای انتخاب نام اسامی ضد اسلامی و یا غیر معقول، با عنوان اخطار شئونات اسلامی برگشت خواهند خورد.

دریافت خبرنامه

با عضویت در لیست خبرنامه ما از آخرین تخفیف های هیجان انگیز پیش از هر کسی باخبر شوید…