MySQL پرطرفدارترین نرم افزار متن باز پایگاه داده SQL است. برای مدیریت کارآمد حجم بسیار زیادی از داده ها، آن ها را در پایگاه داده ذخیره میکنیم که گروه های زیادی جدول در یک دیتا بیس قابل ساختن هستند. همچنین این رابط اجازه میدهد پایگاه داده های mysql موجود را ویرایش کنید.

اگر شما یک اپلیکشن بر پایه PHP میسازید یا هر اپلیکیشنی که دیتابیس یا پایگاه داده را استفاده میکند، احتیاج به ساختن دیتابیس و یک کاربر دیتابیس که به داده ها دسترسی داشته باشد، دارید.

همچنین برای استفاده از WordPress, Drupal, Joomla و هر CMS یا سیستم مدیریت محتوا ی دیگر، قبل از نصب آن نیاز به ساخت یک پایگاه داده MYSQL دارید.

مراحل ساخت دیتابیس جدید به این صورت است:
۱. وارد cPanel خود شوید.
۲. از بخش DATABASE روی MySQL Database کلیک کنید.

۳. اسم مورد نظر دیتابیس را با حروف انگلیسی وارد کرده و روی Create Database کلیک کنید.

۴. پیغام زیر را مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات اضافه کردن دریافت میکنید. روی Go back برای برگشتن به صفحه قبل کلیک کنید.

۵. حالا با صفحه ای مشابه صفحه ی زیر مواجه میشوید که دیتابیس ساخته شده را در لیست نشان میدهدو از همین قسمت میتوانید حذف یا ویرایش نام انجام دهید .برای ادامه ی کار باید کاربر هم اضافه کنید که با انجان دادن ۴ مرحله ی روی عکس ساخته میشود . توجه کنید که نام کاربر با حروف انگلیسی ٬بدون فاصله و بهتر است حداکثر ۱۵ کاراکتر باشد.

۶. حالا که دیتابیس و کاربر را ساختیم با توجه به تصویر دسترسی کاربر به هر دیتابیس را مشخص میکنیم .در مثال تصویر ما که دو دیتا بیس و دو کاربر وجود دارد، کاربر didar_firs به دیتا بیس didar_DB دسترسی دارد.

۷. برای نوع دسترسی کاربر به دیتابیس مشخص شده ٬ روی گزینه Add کلیک میکنیم تا صفحه ای مشابه صفحه ی زیر باز شود. برای مثال اگر فقط INSERT و SELECT را انتخاب کنیم ٬کاربر فقط میتواند اطلاعات را وارد دیتابیس کند و لی امکان ساختن جدول جدید ٬حذف و ویرایش جدول های موجود ویا اعمال دیگر را ندارد.

۸. حالا که دیتابیس و کاربر ساخته شد برای دسترسی به ان از طریق cPanel کافیست از بخش DATABASE روی phpMyAdmin کلیک کنید تا وارد صفحه ی دیتابیس ها شوید و عملیات مورد نیاز را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *