وقتی شما یک وبسایت راه اندازی میکنید باید توانایی ایجاد ایمیل از طریق دامنه آن را داشته باشید .
مثلا به جای استفاده یک از حساب gmail میتوانید با افتخار ایمیل دامنه خودتان را در سایت نمایش دهید. استفاده از cPanel پروسه ی ساخت ان را بسیار آسان میکند.
دراین آموزش من تنظیمات راه اندازی ایمیل در cPanel را با شما مرور میکنم .که به صورت خیلی سریع و در کمتر از چند دقیقه قابل اجرا است .
با توجه به اینکه آدرس دامنه احساس حرفه ای بودن را میدهد و عموم مردم نسبت به دامنه ی شرکتی اعتماد بیشتری دارند تا دامنه های عمومی بهتر از دامنه شرکتی تان اسفاده کنید. برای مثال شما در مقابل یک پیام مهم از بانک خود با دامنه ی ان بانک بیشتر اعتماد میکنید یا پیام بانک با دامنه های عمومی؟

 

ساخت حساب ایمیل با cPanel

۱. وارد حساب کاربری خود در cPanel شوید.

 

۲. صفحه رو به پایین بکشید تا به قسمت ایمیل برسید و بر روی ایمیل آدرس کلیک کنید.

۳. در صفحه ی جدید باز شده شما باید اطلاعات مربوط به آدرس ایمیل را تکمیل کنید.

email: این آدرسی هست که شما از افراد میخواهید به ان ایمیل بفرستند . که میتونه اسم شما یا موقعیت شما و یا کسب و کار شما باشه .برای مثال , اگر این ایمیل برای بخش پشتیبانی شرکت است , میتوانید کلمه “sopport ” را قرار بدهید .این کلمه قبل از @ در آدرس ایمیل شما قرارمیگیرد .
password : در این قسمت پسورد خود را مینیسید و سیستم پیچیدگی ان را بررسی میکند.همینطور میتوانید از گزینه “Generat” برای ساخت پسورد تصادفی بسیار سخت در مقابل نفوذ استفاده کنید.
Password (Again) : پسورد را دوباره تایپ کنید.
Mailbox Quota : در این بخش میتوانید حجمی از هاست را که مایل هستید به این ایمیل بدهید را تایپ کنید . اگر فضای محدودی در دسترس دارید این گزینه مفیدی برا شماست.و اگر حساب هاست شما نامحدود است یا مایلید از تمام فضای هاست برای این ایمیل استفاده کنید میتوانید گزینه ی “unlimited” را انتخاب کنید.
۴. روی گزینه “Create Account” کلیک کنید تا ایمیل ساخته شده را در لیست ایمیل ها ببینید.

برای تغییر رمز عبور ٬حجم تخصیص یافته به حساب ایمیل یا حذف ایمیل میتوانید از گزینه های مربوط روبه روی ایمیل با عنوان های password,quota,delete در همان بخش نماش لیست ایمیل استفاده و تغییرات را ذخیره کنید یا در صورت تمایل کنسل کنید .

وب میل همراه با دو عدد تنظیم ساده اجازه ی ارسال و دریافت پیام را به شما میدهد. امروز من شما آموزش میدم چگونه با استفاده از cPanel وب میل را استفاده کنید. دو روش مختلف برای ورود به WebMail وجود دارد و هر کدام را جداگانه و به صورت شفاف بررسی میکنیم که اکثر قسمت های های آن بسیار ساده و واضح هست.

روش اول: ورود به WebMail از طریق cPanel
از قسمت لیست ایمیل ها ایمیل مد نظر را پیدا کنید، روی دکمه more کلیک کنید و گرینه ی Access Webmail را انتخاب کنید.

در صفحه ی جدید باز شده اپلیکیشن های وب میل هاست را مشاهده میکنید که هر کدام از انها بسیار ساده هستند وبه یک صورت عمل میکنند و فقط ظاهر متفاوتی دارند. یکی از انها را به عنوان default انتخاب کنید تا وارد اکانت ایمیل خود شوید و طبق معمول با استفاده از گزینه ی compose ایمیل هایی برای سایر آدرس ایمیلها ارسال کنید. استفاده از Roundcube به عنوان Mail Client پیش فرض توصیه میشود.

روش دوم: ورود به وب میل از طریق آدرس مستقیم

این روش برای افرادی که دسترسی به سیستم مدیریت cPanel ندارند مناسب است. در این روش نیازی به ورود به cPanel نیست و شما میتوانید از طریق آدرس مستقیم وارد وب میل شوید. دسترسی به وب میل از طریق آدرس های مختلفی امکان پذیر هست که به برخی از آن ها اشاره میکنیم.

yourdomainname.ir/webmail
Non SSL – http://yourdomainname:2095
SSL – https://yourdomainnaim:2096

 

در صورتی که مشکلی در رابطه با ایجاد و دسترسی به ایمیل تحت دامنه خودتان داشتید، با واحد پشتیبانی فنی دیدار سرور در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *